Про фарбу Hammerite

Фарба Hammerite: історія винаходу


Протягом багатьох століть, як тільки люди навчилися отримувати залізо з руди, йде боротьба з грізним ворогом металу - іржею. З перемінним успіхом то одна, то інша сторона домагалася успіху, але корозія завжди залишалася непереможним бичем чорних металів. Історія фарби по металу Hammerite почалася в минулому столітті. Винахід антикорозійною фарби Hammerite справило кардинальний перелом в цьому протистоянні. Хаммерайт став не тільки надійним захистом металу, але і тим новим матеріалом, який можна наносити на вже займану корозією поверхню, тим самим припиняючи подальше поширення іржі.

 

Молоткова фарба Hammerite: поштовх до винаходу


В роботі хіміків і інженерів використовуються безліч приладів з металу. До середини двадцятого століття різноманітними вони були тільки по призначенню, але за кольором вони всі були понуро однаковими - тільки сірого кольору. Єдино, фактура була дуже навіть оригінальною - так звана молоткова, що імітує один із способів ковальської карбування, при якому рельєф обробленої поверхні поцяткований «міні-кратерами» вм'ятин. Візуальний ефект був дуже цікавим, але колір не змінений. Таким чином, саме цей недолік колеровки і дав поштовх появі молотковій фарби Hammerite по іржі.

Талановитий англійський інженер-хімік Аллен Форстер втомився бачити навколо себе «сіре» оточення, і він почав експериментувати з фарбами. Основною його метою було отримати нові кольори спеціального покриття для металу, чого він і домігся. Але, в ході винахідницької роботи вийшов несподіваний для Фостера ефект - виявилося, що новий склад фарби здатний перемагати іржу, а також, в ній виявилися і водовідштовхувальні властивості.

 

Нова формула фарби Hammerite: Три в одному


Винайдена фарба дуже швидко стала популярною, а Форстер на цьому не зупинився і продовжив свої експерименти. Так, в 1962 році була винайдена абсолютно нова формула фарби «Три в одному», яка і отримала назву Хаммерайт (від слова молоток). В ході роботи хімік проаналізував причини, які сприяють придушенню утворення корозії, і посилив цей ефект іншими добавками: це були нейтралізатори (жирні кислоти), силікони і дрібні елементи загартованого скла. В результаті продукт Форстера справив фурор, так як антикорозійною фарбою Hammerite можна було працювати прямо по іржі (видаливши тільки відшарувалися її шари), без використання інгібітора корозії та попередньої грунтовки. Такий чудовий результат став можливий завдяки наявності в складі Hammerite не тільки речовини, нейтралізуючого червоні окисли, а й алкидной емалі, а також грунту.

Молоткова фарба Хаммерайт не тільки багата палітрою кольорів, а й швидко сохне, що значно прискорює роботу маляра. На сьогоднішній день випускається не тільки молоткова фарба, але і матова, напівматова, гладка глянцева.

 

Промислове виробництво фарби Hammerite


Відчувши успіх свого винайденого продукту Форстер вирішив налагодити її промислове виробництво. Для цього винахідник Хаммерайт в 1963 році заснував невелику компанію Finnigans. Антикорозійну фарбу Hammerite виробляли на замовлення, приймаючи заявки на її виготовлення поштою. Форстер займався розвитком компанії, паралельно створив в 1972 році Waxoyl, а в 1983 році продав Finnigans компанії Huntings Plc. 1984 ознаменувався тим, що в Англії був створений перший завод, що випускає Хаммерайт - в містечку Prudhoe.

Нові власники бренду Hammerite на цьому не зупинилися, а зайнялися продуктивної розробкою новинок і вдосконаленням класичного продукту. Сучасна продукція торгової марки Hammerite не тільки забезпечує захист металу, вона повністю відповідає ужесточившимся вимогам екологічної безпеки.

Нові розробки відрізняються стійкістю до підвищених температур (+600 оС). Новітня винайдена технологія DualTech, що передбачає включення до складу Hammerite воску посилила і так непогані водовідштовхувальні властивості, що, в свою чергу, додатково поліпшило захист металу від корозії.

На сьогоднішній день, антикорозійна фарба по металу Hammerite успішно продається більш ніж в п'ятдесяти країнах світу. А це означає, що споживачі по достоїнству оцінили чудову якість продукту - адже навіть сама приваблива реклама не змусить людей купувати те, що не працює реально! В даний час власником бренду є концерн AkzoNobel.

Працює на OpenCart
Hammerite Україна © 2023